stredni-logo-spd.png

Od nepaměti platilo, že bílá je symbol čistoty. To si myslela i značka Nivea, která ve svém sloganu pro trh Blízkého východu v reklamě na deodorant Invisible for Black & White použila slogan „Bílá je čistota“.

A co se nestalo, na sociálních sítí se zvedla vlna odporu, že má tento slogan náznak rasismu. Lidé kritizovali, že slogan napadá typicky černošský vzhled a dává černochům najevo, aby se zkulturnili. Firma slogan stáhla a všem se omluvila. Firma přitom určitě rasistická není, mnohokrát ve svých reklamách použila modela nebo modelku jiné jak bílé rasy.

Omluvila se, ale za co? Už má babička a její babička říkávaly, že bílá je čistá. Bílá barva je známka čistoty. Je všeobecně vžito, že co je bílé je čisté. Za co se tedy firma omluvila? Za přecitlivělý pocit černé rasy. Copak bílé rase přijde rasistické, když módní firmy použijí třeba slogan „ Černá je elegantní“ nebo se snad dočkáme, že přijde doba, kdy bílá bude sprosté slovo? Jsme obviňováni z rasismu za věci, které bývaly naprosto normální jen proto, abychom někoho neurazili. Z jakého důvodu? Máme být snad připraveni, že Evropa už nebude patřit evropanům a bílá rasa bude utlačována?

V Německu na chodbách škol slyšíte němčinu už jen velmi zřídka. Němečtí politici likvidují vědomě vlastní národ. Nedávno jsem měla možnost shlédnout video, ve kterém Lamy Kaddori dokonce řekla: „Musíme si uvědomit, že jsme zemí migrantů, být Němcem bude v budoucnu znamenat, že máte imigrantský původ. Takoví budou příští Němci. Žádný modroocí světlovlasí lidé tvrdící, že my jsme Němci. Být Němcem bude znamenat nosit hidžáb a mít tmavé vlasy. To už dnes znamená být Němcem!“ Politička ze strany Zelených Stefanie von Berg dokonce řekla, že je super, když Němci budou menšinou. Německý politik Gregor Gysi označil vlastní národ za nacisty. A občany Německa to stále nechává klidnými. 

Jak je možné, že se pár fanatikům daří zlikvidovat podobu Evropy, takovou jakou ji známe? Necháme si zlikvidovat Českou republiku jak tomu udělali němci se svou vlastní zemí?

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one