stredni-logo-spd.png

Kalousek ožebračil stát a teď z občanů dělá vlastizrádce

Miroslav Kalousek (TOP 09) hrozí občanům za právo podílet se na správě veřejných věcí vlastizradou.

Miroslav Kalousek na otázku zda by mělo proběhnout referendum o vystoupení ČR z Evropské unie odpověděl: „Já si myslím, že už ten, kdo něco takového navrhuje, se dopouští vlastizrady.“

Referendu je všelidové hlasování, je to rozhodnutí všech občanů nebo i všech obyvatel v otázkách zákonodárných nebo výkonných. Jde o jednu z forem přímé demokracie, kterou prosazuje hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura (SPD). Právo občanů podílet se na správě veřejných věcí je také zakotveno v článku 21 Listiny základních práv a svobod, která říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“

Česká ústava referendum předpokládá ve svém čl. 2 odst. 2, který zní: „ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.“ Zůstává tedy přímo na ústavním zákonu, zda zavede referendum obecně, nebo jen pro daný konkrétní případ, pro který bude vydán. Dále český právní řád umožňuje pořádání tzv. místního referenda. Pro platnost místního referenda je na rozdíl od voleb do zastupitelstev stanovena minimální procentuální hranice účasti.

Kalousek se dopustil svým výrokem zastrašování občanů, kteří žádají referendum za vystoupení z EU, které jim umožňuje Ústava ČR a Listina základních práv a svobod. Otázka je zda se vlastizrady nedopustil spíš on sám za dob, kdy byl ministrem financí a to za státní dluhopisy, které umožňují vyprat a legalizovat nelegální peníze třeba ty vytunelované ze státního rozpočtu. Nebo za miliardové investice na Ministerstvu obrany, na které Kalousek dohlížel nebo za miliardové sanace ekologických škod nebo třeba Sociální karty a církevní restituční miliardy.

Tak kdo se tady dopustil vlastizrady? Občané, které vyžadují to na co mají právo nebo Miroslav Kalousek, který ožebračil stát a zastrašuje nyní občany? Naši vnuci nás skutečně proklejí, ale za to, že jsme polistopadové vlády nechali rozkrást tento stát.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one