stredni-logo-spd.png
Lidé kteří parazitují na neštěstí druhých, berou za to nadprůměrný plat, tak to jsou exekutoři.
Je jen málo profesí, které těží z neštěstí druhých a ještě si za to přijdou na pěkné peníze. Jednou z takových je exekutor. Plat exekutora se pohybuje od 100 do 150 tisíc korun a přesto se to zdá prezidentce Exekutorské komory Pavle Fučíkové málo. Ta má představu, že by exekutoři mohli těžit z neštěstí lidí postižených exekucí ještě více. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV se nechala slyšet, že chudák exekutor by měl mít srovnatelný plat s manažery ČEZU což činí 350 tisíc korun.
Zkrátka kdo má hodně chce ještě více, bohatí budou ještě více bohatnout na úkor chudých, kteří budou více a více chudnout díky "lákačkám" bank na půjčky, nezaplacení jediné složenky nebo své finanční negramotnosti, ve které jim jde příkladem vláda tohoto státu, protože jak někdo může hospodařit s něčím co nemá. Udělejte si rozpočet na 50 tisíc a mějte v kapse jen 20 tisíc, zavede Vás to přesně tam kam to zavedlo lidi, kteří jsou v exekuci. Nebude dlouho trvat a pokud zůstane u moci tato vláda bude v dražbě i Česká republika.
Co obnáší práce exekutora?

Soudní exekutor je pověřený státem k výkonu exekutorského úřadu a je podle zákona oprávněn nezávisle vykonávat nucený výkon exekučních titulů a další činnosti podle zvláštního zákona.
Co musím umět exekutor?
Exekutor se musí orientovat  v právních spisech, přijímat věci do úschovy v souvislosti s exekučním, soudním nebo jiným řízením, zajišťovat včasné doručení listin účastníkům exekučního řízení, provádět úkony směřující k nucené realizaci exekučních titulů, provádět dražby movitých a nemovitých věcí za podmínek stanovených zákonem, musí umět poskytovat právní pomoc účastníkům exekučního řízení, samostatně vydávat exekuční příkazy, sepisovat exekutorské zápisy a listiny. Musí umět vést  evidenci jednotlivých případů, připravovat podklady a doklady pro provádění exekucí.
Asi se tedy všichni shodneme, že tuto profesi musí vykonávat vzdělaný člověk, ale to třeba lékař musí být také, má zodpovědnost za to nejcennější a to lidský život. Tráví hodiny na sále, jediný jeho chybný krok může být neslučitelný se životem pacienta a jeho plat činí sotva 1/7 platu, který si představuje presidentka Exekutorské komory pro exekutory. 
Současný plat exekutora je podle mého názoru dostačující a pokud je pro ty co toto povolání vykonávají 100 až 150 tisíc měsíčně málo, mají svobodnou volbu svou profesi změnit, nikdo bez nich nezemře a leckterý lékař nebo zdravotní sestra si to s nimi rádi vymění. Však život půjde dál i bez exekutorů, tak jako tomu bylo dříve.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one